SK DE CZ

BÁBUŠKA

Ruská prírodná kozmetika a medicína

Rodiola červená čaj 25g

Rodiola červená čaj 25g

Skladom

Pouze málo rostlin má adaptogenní vlastnosti, a pokud by nebylo ruských výzkumníků, pak by možná adaptogenní účinky rozchodnice a mnoha dalších rostlin nebyly nikdy objeveny. Pro organismus neškodná a netoxická rostlina.

  • Cena: 166,70 Kč

Pouze málo rostlin má adaptogenní vlastnosti, a pokud by nebylo sovětských výzkumníků, pak by možná adaptogenní účinky rozchodnice růžové a mnoha dalších rostlin nebyly nikdy objeveny. Pro organismus neškodná a netoxická rostlina.

Adaptogen má na psychologické funkce jedince normalizační vliv. Zachovává normální tělesné funkce v případě působení různých negativních vlivů (např. Stresu).
Adaptogen normalizuje tělesné funkce bez ohledu na existující chorobný stav - koriguje hypo- nebo hyperfunkční poruchu organismu. Na rozdíl od léků, které mohou mít nežádoucí účinky, mají adaptogeny blahodárný vliv na organismus bez jeho narušení nebo poškození.

Základní fakta o rhodiolu:

Rozchodnice červená patří do čeledi Crassulacea, jejíž domovem je východní Sibiř a roste v nadmořské výšce 3300-6000 metrů. Vůně její žlutých květů je podobná růžovému oleji, a proto dostala přívlastek "rosea".
Na Sibiři se říká: "kdo pije čaj z rozchodnice růžové, ten se dožije více než 100 let." Rozchodnice růžová je uctívána nejenom v Rusku, ale také v Číně a ve Střední Asii. Mongolští lékaři předepisovali tuto léčivou rostlinu na léčení tuberkulózy a rakoviny. Vědci Státní univerzity v Tomsku skutečně potvrdily pravdivost legend o blahodárném účinku rozchodnice. V průběhu nesčetných duálních slepých pokusů a placebem kontrolovaných zkoušek získali presviedčujúce důkazy o tom, že rozchodnice růžová vyvíjí biologickou činnost na obzvláště vysoké úrovni a neobsahuje v prokazatelném množství toxické látky. Došli k závěrům, že rozchodnice růžová není jen novým adaptogenem z Ruska, ale (podobně jako sibiřský ženšen) má nesčetné výjimečné vlastnosti, které ji odlišují od ostatních adaptogenů. Druhy Rhodiola nerostou pouze na území bývalého Sovětského svazu, ale také v Evropě a v kavkazské pohoří nacházejícím se v Gruzínské republice. Ruští vědci identifikovali přibližně 200 druhů a z tohoto množství 14 podrobili různým výzkumem.

Chemické složení a farmakologický účinek: rozchodnice je silným druhovým znakem. Rostlina obsahuje fytochemikálie, mj fenylpropanoidy, proanthokyanidy a ílavonoidy v hojném množství.

Složení: kořen a květ rozchodnice červené
Způsob použití: 1-2 čajové lyžičky zalejeme 200 ml vody a varíme 15 minút v uzavretej nádobe. Prevarenou vodou dolejeme odparenú vodu do objemu 200 ml. Pite teplé po celý deň.

Země původu: Rusko

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Táto stránka používa cookies. Viac info