SK DE CZ

BÁBUŠKA

Ruská prírodná kozmetika a medicína

Oman pravý (Inula helenium) 50g

Oman pravý (Inula helenium) 50g

Skladom

Čaj z omanu pravého uvolňuje hleny a tím přispívá k vykašlávání. Také příznivě ovlivňuje tvorbu žluči, žaludečních šťáv a podporuje trávení. Pití omanového čaje je vhodné při poruchách trávicích procesů a látkové přeměny.

  • Cena: 86,20 Kč s DPH

Čaj z omanu pravého uvolňuje hleny a tím přispívá k vykašlávání. Také příznivě ovlivňuje tvorbu žluči, žaludečních šťáv a podporuje trávení. Pití omanového čaje je vhodné při poruchách trávicích procesů a látkové přeměny.

Omanový odvar na kašel:Asi nejjednodušší tradiční recept z omanu je odvar proti kašli. 2 čajové lžičky zalijeme 200 ml vroucí vody a vaříme 15 minut zakryté pokličkou. Poté scedíme a dolijeme převařenou vodou do objemu 0,2l a užíváme 1/2 - 1/3 2 až 3 krát denně. Trvání kúry 1 měsíc.

Omanové průduškové víno:Při katarech průdušek je účinný starý lidový recept na zbavení se hlenu. Potřebné je užívat ho 3 krát denně za malý pohár. Připravíme ho tak, že v litru bílého vína se 3 dny močí směs z 30 g omanového kořene a 15 g pomerančové kůry.

kontraindikace: Možnost případné kožní alergie.
zajímavost: Droga z kořene nebo z ní získaný inulin tvoří součást několika léčivých přípravků a používají se ve farmacii, voňavkářství, cukrářství.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Táto stránka používa cookies. Viac info