Lopuch - kořen 50g

Lopuch je vhodný pro použití při poruchách trávení, nebo jako podpůrné léčivo při katarech žaludku a vředové chorobě. Vyznačuje se močopudnými a potopudným účinky. Protože je močopudný a potopudný pomáhá při potížích močových cest, kamenech a písku a při dně. Moderní výzkumy prokázaly dobré výsledky při léčení cukrovky v počátečním stádiu.

Lopuchový kořen je tonizující a chránící organismus před chorobami - posiluje imunitu. Ale nejen to - čaj z kořene je dobrým posilujícím prostředkem při jarní únavě, čistí krev. Kořen se užívá při kožních chorobách (i hnisavých), ekzémech, uhrovitosti a to jak zvenčí v lázních a obkladech, tak i vnitřně v čistících čajích. V obkladech se dává na mokvavé vyrážky a špatně se hojící Zhnisané rány.

Složení: sušený drcený lopuchový kořen 100%

Způsob použití: 1-2 čajové lžičky se vloží do smaltové mísy (může být i skleněná) a zalije se to 200ml horké, převařené vody a přikryje se poklicí, zahřívá se 15 minut ve vodní lázni. Scedit, ochladit a užívat jako běžný čaj v průběhu celého dne.

Obsah: 50g