Čaga dražé 50 g.

VYPREDANÉ

Čaga je druh choros - houby, rostoucí hlavně na břízách, zejména v Rusku na Sibiři. Houba je na povrchu černá, na řezu má hnědavé zabarvení.

Plodnice dorůstá velikosti od 30 do 50 cm, váží až 3 kg a roste až 10 let. Vyživuje se šťávami hostitele. Sbírá se na podzim a na jaře, kdy má největší koncentraci účinných látek. Choroš Čaga se vyskytuje na břízách, jeřábům, jasan, ale podle zkušeností má nejvyšší léčivé účinky právě Čaga rostoucí na břízách.
Na příznivém účinku Befunginu má hlavní podíl melanin, který má podobnou molekulární strukturu jako přirozený melanin člověka v kůži a má proto možnost bez překážek proniknout do struktury buňky a mít tak na ni blahodárný vliv. Nejlepší efekt bývá dosaženo v počátečních stadiích onkologických onemocnění. V pokročilejších stádiích může zastavit další růst novotvaru, mírní bolest a zlepšuje celkový stav nemocného. Při aplikaci Befunginu je velmi vhodné, až žádoucí omezit příjem masitých a tučných potravin.
Zkušenosti ruského léčitelství po mnoho staletí daly impuls k vědeckému zkoumání Čagy při léčbě novotvarů. Rozsáhlý základní a aplikovaný farmakologický výzkum Čagy, provedený na různých pracovištích Ruska - od 30-tých let 20. století až po současnost - prokázal dávnou zkušenost užívání čagy v lidové medicíně. Je dokázáno, že extrakt z Čagy je skutečně účinným terapeutikem a byl proto zaveden do oficiální ruské medicínské praxe pod názvem Befungin.
Tato houba je vskutku legendární. Už od pradávna se v Rusku Čaga používala jako vyhlášený léčebný prostředek. Čágou se léčil sám slavný kníže Vladimír Monomach, který trpěl rakovinou rtů. Jako účinný protirakovinný lék je Čaga a výtažek z čagy zaveden do oficiálního ruského lékopisu už v roce 1858. Je velmi účinný při léčbě chronického zánětu žaludku, žaludečních vředů, onemocnění dvanácterníku, jater a sleziny. Befungin se používá při onemocněních lymfatického řečiště a rozmanitých poruchách cirkulace lymfy. Vzhledem k spojitosti mezi trávením a kožními problémy působí jako osvědčený podpůrný prostředek při léčbě lupénky, ekzémů, erytrodermie a jiných kožních nemocí, protože zlepšuje metabolismus na buněčné úrovni a tím zvyšuje odolnost organizmu. Zlepšuje fungování nervového systému, lidově řečeno "posiluje nervy a mozek". Účinek Befunginu je komplexní a proto není třeba jej kombinovat s jinými bylinami.
použití:
• výborný podpůrný prostředek při vředové chorobě žaludku a dvanáctníku
• u všech zánětech trávicího ústrojí
• při chronické gastritidě a polypózu žaludku a střev
• při psoriáze, ekzému a jiných kožních problémech
• pozitivně působí na centrální nervový systém
• zklidňuje nervový systém při nespavosti
• pozitivně působí na látkovou výměnu
• zvyšuje odolnost organizmu vůči infekčním chorobám
• při zánětlivých procesech a nádorech hrtanu ve formě inhalace
• symptomatický prostředek při nádorech s různou lokalizací
• při onemocnění jater a sleziny
• ve stomatologii při paradentóze

Způsob užívání: 1 dražé 3 x denně, užívat během jídla. Doporučená doba užívání: 1 měsíc
Není určeno dětem, těhotným ani kojícím ženám. Není vhodné pro diabetiky. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte při individuální nesnášenlivosti na jednotlivé složky produktu.
Složení: Zrzek šikmý - čaga (Inonotus obliquus) drcený 180 mg v 1 dražé, cukrový sirup 120 mg (potahová směs)
Obsah: 50 g
Země původu: RU